{Відмітка до додатка із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 5055 від 15.12.2022}

Жінки

Вікові групи спортсменів:

юніорки - 13-15 років;

дорослі (сеньйорки) - 16 років і старші.

Посісти місце на одному з перелічених змагань або набрати відповідну суму балів:

Майстер спорту України міжнародного класу

4-8 - на Олімпійських іграх в особистій програмі багатоборства або групових вправах багатоборства;

4-6 - на чемпіонаті світу в особистій програмі багатоборства або групових вправах багатоборства;

1-3 - на чемпіонаті Європи в особистій програмі багатоборства або групових вправах багатоборства;

1-3 - у фіналі Кубку світу в особистій програмі багатоборства або групових вправах багатоборства;

1 - на Універсіаді в особистій програмі багатоборства або групових вправах багатоборства;

1 - на офіційних міжнародних змаганнях категорії «А», що включені до календаря Міжнародної федерації гімнастики та Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, в особистій програмі або групових вправах багатоборства;

1-3 - на чемпіонаті світу в неолімпійських видах програми (окремі вправи або командні змагання);

0-3 - на чемпіонаті Європи в неолімпійських видах програми (окремі вправи або командні змагання).

Майстер спорту України (16 років)

1 - на Юнацьких Олімпійських іграх;

або на змаганнях II, III рангів в особистій програмі за умови отримання 155,0 балів у 6 видах багатоборства;

або на змаганнях II, III рангів у групових вправах за умови отримання 54,0 балів.

Кандидат у майстри спорту України (13-15 років)

На змаганнях III-V рангів в особистій програмі за умови отримання 142,0 балів у 6 видах багатоборства

або на змаганнях III-V рангів у групових вправах за умови отримання 48,0 балів.

I розряд (10-12 років)

На змаганнях V рангу в особистій програмі за умови отримання 110,0 балів у 5 видах багатоборства (скакалка, обруч, м’яч, булави, стрічка)

або на змаганнях III-V рангів у групових вправах у багатоборстві за результатами змагань посісти 1-3 місце.

II розряд (9, 10 років)

На змаганнях VI рангу в особистій програмі за умови отримання 72,0 балів у 4 видах багатоборства (на вибір)

або на змаганнях III-VI рангів у групових вправах у багатоборстві за результатами змагань посісти 1-3 місце.

III розряд (7, 8 років)

або на змаганнях VI рангу у групових вправах у багатоборстві за результатами змагань посісти 1-3 місце.

Юний гімнаст (6, 7 років)

На змаганнях VI рангу після першого року навчання за умови виконання програмних нормативів.

{Додаток 17 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 5055 від 15.12.2022}