№ 550 від 24.07.2013
№ 760 від 17.10.2013
№ 385 від 15.06.2015
№ 513 від 08.07.2015}

З метою відзначення спортсменів, досягнення яких сприяють утвердженню міжнародного авторитету України, заохочення до успішних виступів на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу і Європи та міжнародних спортивних змаганнях, підвищення їх соціального захисту Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Установити розміри винагород спортсменам України - чемпіонам, призерам спортивних змагань з олімпійських видів спорту міжнародного рівня та їх тренерам згідно з додатком.

2. Затвердити Порядок виплати винагород спортсменам України - чемпіонам, призерам спортивних змагань з олімпійських видів спорту міжнародного рівня та їх тренерам, що додається.

Спортсменам

Чемпіонат світу з олімпійських номерів програми серед дорослих спортсменів (рекорд)

до 25000

Чемпіонат Європи з олімпійських номерів програми серед дорослих спортсменів (рекорд)

до 25000

до 20000

до 12500

Кубок світу (фінал, загальний залік) з олімпійських номерів програми серед дорослих спортсменів (рекорд)

до 20000

до 15000

до 10000

юнацькі олімпійські ігри, Всесвітня універсіада (літня, зимова)

до 500

Чемпіонат світу в неолімпійських вправах та номерах програми з олімпійських видів спорту серед дорослих спортсменів

до 15000

до 10000

до 7500

Чемпіонат Європи та фінал Кубка світу в неолімпійських вправах та номерах програми з олімпійських видів спорту серед дорослих спортсменів

до 5000

до 4000

до 2500

Чемпіонат (першість) світу в неолімпійських вправах та номерах програми з олімпійських видів спорту:

до 1000

до 750

до 500

до 2500

до 1500

до 1000

Чемпіонат (першість) Європи в неолімпійських вправах та номерах програми з олімпійських видів спорту:

до 1000

до 750

до 500

до 1500

до 1000

до 750

У командних, групових видах програми та ігрових видах спорту винагороду отримує кожний спортсмен у розмірі, встановленому за відповідне призове місце в індивідуальних номерах програми.

За встановлення спортивного рекорду виплачується нагорода у розмірі, що дорівнює винагороді за перемогу у змаганнях відповідного рангу.

Тренерам:

в індивідуальних видах програми - не більш як розмір винагороди одного спортсмена, отриманої за перемогу чи призове місце на Олімпійських іграх (літніх, зимових), Європейських іграх, чемпіонатах світу, Європи, фіналах Кубків світу з олімпійських видів спорту серед дорослих спортсменів, юнаків і дівчат, юніорів і юніорок, молоді, на всесвітніх універсіадах, юнацьких олімпійських іграх, юнацьких олімпійських фестивалях, з якого 50 відсотків виплачується особистому тренеру;

у командних видах програми, ігрових видах спорту у складі до п'яти спортсменів - не більш як 50 відсотків загальної суми винагород, отриманих усіма спортсменами у даному виді програми за перемогу чи призове місце на Олімпійських іграх (літніх, зимових), Європейських іграх, чемпіонатах світу, Європи, фіналах Кубків світу з олімпійських видів спорту серед дорослих спортсменів, юнаків і дівчат, юніорів і юніорок, молоді, на всесвітніх універсіадах, юнацьких олімпійських іграх, юнацьких олімпійських фестивалях, з яких не менш як 40 відсотків розподіляється між особистими тренерами та до 60 відсотків виплачується тренерам, що здійснювали підготовку команди до змагання, за яке виплачується винагорода;

у командних видах програми у складі шести і більше спортсменів та в ігрових видах спорту у складі дванадцяти і більше спортсменів - не більш як потрійний розмір винагороди одного спортсмена, отриманої за перемогу чи призове місце на Олімпійських іграх (літніх, зимових), Європейських іграх, чемпіонатах світу, Європи, фіналах Кубків світу з олімпійських видів спорту серед дорослих спортсменів, юнаків і дівчат, юніорів і юніорок, молоді, на всесвітніх універсіадах, юнацьких олімпійських іграх, юнацьких олімпійських фестивалях, з якого не менш як 40 відсотків розподіляється між особистими тренерами та до 60 відсотків виплачується тренерам, що здійснювали підготовку команди до змагання, за яке виплачується винагорода.

{Додаток із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 690 від 02.08.2008, № 867 від 24.09.2008, № 91 від 27.01.2010, № 1089 від 28.11.2012, № 385 від 15.06.2015, № 513 від 08.07.2015}

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України

ПОРЯДОК

{У тексті Порядку слова "Європейських молодіжних олімпійських днях" замінено словами "молодіжних олімпійських фестивалях" згідно з Постановою КМ № 91 від 27.01.2010}

{У тексті слова "Мінсім'ямолодьспорт", "МОН" і "Комітет з фізичного виховання та спорту МОН" у всіх відмінках замінено відповідно словами "Держмолодьспорт", "МОНмолодьспорт" і "Комітет з фізичного виховання та спорту МОНмолодьспорту" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ № 1312 від 21.12.2011}

1. Винагороди за високі спортивні результати на змаганнях міжнародного рівня виплачуються:

спортсменам-переможцям, які зайняли перше, друге і третє місце у складі збірних команд України з олімпійських видів спорту (далі - спортсмени);

тренерам штатних збірних команд (державним, головним, провідним, старшим тренерам, тренерам-викладачам з хореографії), іншим працівникам збірних команд (далі - тренери), які брали безпосередню участь у підготовці спортсмена (команди) до змагання.

2. Списки спортсменів і тренерів із зазначенням розмірів винагород затверджуються Мінмолодьспортом, а списки спортсменів, які брали участь у всесвітніх універсіадах та молодіжних олімпійських фестивалях, і їх тренерів із зазначенням розмірів винагород - МОН.

{Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 760 від 17.10.2013}

3. Списки спортсменів і тренерів, які затверджуються Мінмолодьспортом, формуються його відповідними підрозділами з урахуванням рішень федерацій з видів спорту і протоколів спортивних змагань.

{Абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 760 від 17.10.2013}

Списки спортсменів і тренерів, які затверджуються МОН, формуються Комітетом з фізичного виховання та спорту МОН за поданням федерацій з видів спорту.

{Абзац другий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 760 від 17.10.2013}

4. Виплата винагород спортсменам здійснюється за кожне зайняте призове (перше - третє) місце за кожним видом програми (виступу).

Якщо спортсмен на одному змаганні зайняв кілька призових місць, винагорода виплачується за кожне призове місце.

5. У разі встановлення спортсменом протягом одного змагання кількох рекордів світу, Європи винагорода виплачується за вищий рекорд після його реєстрації в установленому порядку відповідно до розмірів, визначених за перше місце на чемпіонатах світу, Європи.

6. Винагороди виплачуються за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на відповідні цілі.

7. Виплата винагород за рахунок бюджетних коштів за результатами міжнародних змагань, що проводилися на комерційній основі, забороняється.